Renomowany Dystrybutor opakowań szklanych i zakrętek twist-off

}

Pn. - Pt. 7.30- 15.30

ZAPRASZAMY

ul. Kozierowskiego 4

Skórzewo k/Poznania

Masz pytania? 61 876 84 60

malex@opakowaniaszklane.pl

Opakowania szklane na wesoło – 10 niecodziennych sposobów na słoik

Opakowania szklane na wesoło – 10 niecodziennych sposobów na słoik

Nie ulega wątpliwości, że do największych zalet opakowań ze szkła należy możliwość ich wtórnego wykorzystania. Najczęściej pozostają one w kuchni, służąc za pojemniki na żywność i na domowe przetwory. Nie każdy z nas jednak samodzielnie przygotowuje konfitury, marynowane papryki czy ogórki kiszone. Co wtedy? Jak w niebanalny sposób wykorzystać szklane słoiki?

  1. Wazon – oczywista oczywistość. Wystarczy tylko nalać do niego wody, włożyć do niej bukiet kwiatów ciętych lub zebranych z ogródka i gotowe.
  2. Naczynie do picia – napoje podane w szklanych słoikach po prostu smakują lepiej. Wykorzystajmy je do zimnych soków, lemoniad i kompotów – raczej nie sprawdzą się w przypadku ciepłych herbat. Możemy przyozdobić napój kawałkami owoców i liśćmi mięty, nie zapomnijmy też o rurce – metalowej lub papierowej.
  3. Świeczki – jeśli samemu przygotowujesz świeczki sojowe, użyj w tym celu słoika, jeśli nie, to po prostu włóż do środka kupiony w sklepie podgrzewacz. Dodatkowy punkt, jeśli przyozdobisz też zewnętrzna stronę opakowania. Wykorzystaj w tym celu materiał koronkowy, sznurek jutowy, a nawet kwiaty.
  4. Stroik – rozszerzona wersja pomysłu ze świeczką. Postaw tu na więcej ozdób i tematycznych dekoracji.
  5. Lampiony – małe słoiczki połączone ze sznurem światełek stworzą bardzo efektowną dekorację tarasu lub balkonu.
  6. Dekoracja bożonarodzeniowa – tu również wykorzystamy szklane opakowanie oraz sznur światełek LED, ale mniejszych i bezprzewodowych. Wystarczy włożyć je do środka, następnie wypełnić wnętrze małymi bombkami i innymi ozdobami świątecznymi, a na końcu zaświecić ledówki.
  7. Organizery na biurko – po co kupować sklepowy organizer na ołówki i długopisy, skoro w tym celu możesz wykorzystać przedmiot, który już masz w domu. Możesz przyozdobić go zgodnie ze swoim gustem – okleić naklejkami lub papierem kolorowym. Jeśli masz na to ochotę, udekoruj go metodą decoupage’u.
  8. Organizery na kosmetyki i przybory łazienkowe – szklane słoiki doskonale sprawdzą się w łazience, ponieważ woda zupełnie ich nie uszkodzi.
  9. Las w szkle – to jeden z trendów ostatnich lat. Wnętrze wypełnia się ziemią, kamyczkami i oczywiście roślinami. W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji na te wyjątkowe i naturalne ozdoby.
  10. Nietypowa ramka na zdjęcia – brzmi zaskakująco, ale wykonanie jest bardzo proste, a efekty świetne. Do środka słoika po prostu włóż fotografię. Dla większego wrażenia możesz też dodać małą lampkę LED, która je podświetli.