Renomowany Dystrybutor opakowań szklanych i zakrętek twist-off

}

Pn. - Pt. 7.30- 15.30

ZAPRASZAMY

ul. Kozierowskiego 4

Skórzewo k/Poznania

Masz pytania? 61 876 84 60

malex@opakowaniaszklane.pl

Dlaczego szkło, a nie plastik?

Dlaczego szkło, a nie plastik?

Osoby, którym leży na sercu dobro środowiska naturalnego z pewnością są w stanie wymienić co najmniej kilka odpowiedzi na zadane w tytule pytanie. Opakowania szklane, takie jak butelki lub słoiki z zakrętką, mają ogromną przewagę nad ich odpowiednikami z plastiku. Przede wszystkim są bardziej ekologiczne – ale co to właściwie odznacza? Na czym polega ich przyjazność dla środowiska? O zaletach opakowań szklanych opowiadamy w tym artykule.

Aspekt ekologiczny

Przede wszystkim butelki i słoiki z zakrętkami twist-off nie rozkładają się przez setki lat, zalegając na wysypiskach śmieci, których zresztą ciągle przybywa. Po zużyciu przechowywanych w nich produktów są sortowane i odbierane z gospodarstw domowych (i nie tylko) przez wyspecjalizowane firmy, a następnie trafiają do ponownej obróbki. Przykładowo, w nowo produkowanych butelkach, czy słoikach wykorzystywane jest aż 40-60% stłuczki szklanej – może być ona przetapiana wielokrotnie. Jednocześnie oszczędzany jest piasek kwarcowy, niezbędny do wytworzenia tego materiału.

Co więcej, materiał po ponownej obróbce nie traci swoich właściwości, a jego recykling jest po prostu opłacalny. W przeciwieństwie do opakowań z tworzyw sztucznych, w jego strukturze brak jest też szkodliwych cząsteczek mikroplastiku, które trafiają do oceanu, gdzie żyjące w wodzie stworzenia mylą je z pożywieniem. Są za to chemicznie obojętne, dzięki czemu w bezpieczny sposób można przechowywać w nich pożywienie. Przez szkło do środka nie przenikną tez żadne szkodliwe substancje, a na jego powierzchni nie rozwijają się bakterie.

Szklane opakowania – dodatkowe zalety

Te słoiki oraz butelki warto ponadto wybierać ze względu na mnóstwo sposobów na ich ponowne wykorzystanie, również w warunkach domowych. Słoiki od lat sprawdzają się w kuchni jako przechowalnie dla żywności, w stylowy sposób można podawać w nich napoje, trudno wyobrazić sobie bez nich też coroczne przygotowywanie przetworów. Mogą również ozdobami DYI – sposobów na ponowne użycie tych opakowań jest więc bardzo wiele i dlatego są chętnie wybierane przez klientów.

Marka Malex proponuje różne opakowania szklane oraz zakrętki twist-off, wykonywane z materiałów przezroczystych, jak i barwionych. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty słoików i butelek w wielu rozmiarach i kształtach!